Hakkımızda

Hakkımızda

Özel Duyusal Zeka Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Duyusal Zeka Eğitim Öğretim Rehabilitasyon San. Ltd. Şti. bünyesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitime ihtiyaç duyun çocuklarımıza Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçesi Boğaziçi Mahallesinde hizmet vermektedir.

Özel eğitim alanında, uzun yıllar içerisinde, yurt içi ve yurt dışında birçok deneyimler edindik. Kurumumuzda bina, donanım ve personel anlamında belirli standartları oluşturduk. Bu doğrultuda açılmasına rehberlik ettiğimiz kurumlarda, kısa süreler içerisinde çocuklarımızın eğitiminde olumlu gelişmeler elde ettik.  Kurumsal anlamda elde ettiğimiz tüm bu kazanım ve tecrübelerimizi bölge iller başta olmak üzere tüm yurtiçine taşımayı hedeflemekteyiz.

Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimize ve çocuklarımızın ailelerine, ihtiyaç duydukları alanlarda en modern eğitim yöntem ve tekniklerini kullanarak özel eğitim alanında hizmet veriyoruz. Yaptığımız hizmeti geliştirmek, faydalılık oranın artırmak amacıyla, özel eğitim alanında yurt içi ve yurt dışında yapılan tüm çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bu anlamda Ar-Ge çalışmaları yapıyor, yapılan çalışmalara destek veriyoruz. Tüm bu çalışmalara ek olarak bebek/çocuklarımızın gelişimsel anlamda mevcut durumlarını ortaya koymak, ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla dil ve konuşma terapistlerimiz, özel eğitim uzmanlarımız, uzman çocuk gelişimcilerimiz, fizyoterapistlerimiz, ergoterapistlerimiz, psikologlarımız eşliğinde gelişimsel değerlendirmelerini profesyonel olarak yapabilmekteyiz.

www.otizmsen.com web sitemiz resmi programlarımız arasında yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar(otizm) farkındalığını artırmak adına tasarlanmıştır.

Hakkımızda